Dlaczego Pilates?

Pilates to ćwiczenia skierowane do każdego – bez względu na wiek czy stopień sprawności. Idealny dla osób z nadwagą, powracających do zdrowia po kontuzjach i kobiet w ciąży. „Teraz już wiem. Nie mogę się mylić. Cały kraj, cały świat powinien wykonywać moje ćwiczenia. Wtedy ludzie będą szczęśliwsi” – tak zapewniał w 1965 roku 86-letni Joseph Pilates, twórca ćwiczeń popularnych na całym świecie.

Jeśli unikasz wysiłku ze względu na dolegliwości: bóle kręgosłupa, stawów czy brak kondycji to ćwiczenia Pilates są dla Ciebie idealną alternatywą. Delikatnie ukształtują Twoje mięśnie zapobiegając kontuzjom, uzyskasz zgrabną „sportową sylwetkę”. Metoda doskonale sprawdza się także w terapii zapalenia stawów, okrągłych pleców i garbienia się. W trakcie ćwiczeń oddychasz stymulując mięśnie międzyżebrowe co poprawia elastyczność klatki piersiowej. Więcej powietrza dostaje się do Twoich płuc, poprawia się krążenie krwi, rozluźniają się ramiona, plecy, szyja i kark. Płynne i pewne ruchy wyciszą Twój umysł i uspokoją.

Ćwiczenia Pilates zalecane są także dla kobiet po porodzie i w starszym wieku. Angażują bowiem także mięśnie dna miednicy małej, co zapobiega nietrzymaniu moczu, czy opadaniu macicy. Pilates uaktywnia mięśnie głębokie, z istnienia których często nie zdajesz sobie sprawy. Dzięki temu możesz je wzmocnić a w szczególności zwiększyć siłę mięśni brzucha, mięśni przykregosłupowych, mięsni obręczy barkowej i pośladków, poprawić elastyczność, równowagę i koordynację ruchową.

Zapisz się na nasze zajęcia Fitness już teraz!