Dlaczego Pilates?

Pilates to ćwiczenia skierowane do każdego – bez względu na wiek czy stopień sprawności. Idealny dla osób z nadwagą, powracających do zdrowia po kontuzjach i kobiet w ciąży. „Teraz już wiem. Nie mogę się mylić. Cały kraj, cały świat powinien wykonywać moje ćwiczenia. Wtedy ludzie będą szczęśliwsi” – tak zapewniał w 1965 roku 86-letni Joseph Pilates, twórca ćwiczeń popularnych na całym świecie.

Jeśli unikasz wysiłku ze względu na dolegliwości: bóle kręgosłupa, stawów czy brak kondycji to ćwiczenia Pilates są dla Ciebie idealną alternatywą. Delikatnie ukształtują Twoje mięśnie zapobiegając kontuzjom, uzyskasz zgrabną „sportową sylwetkę”. Metoda doskonale sprawdza się także w terapii zapalenia stawów, okrągłych pleców i garbienia się. W trakcie ćwiczeń oddychasz stymulując mięśnie międzyżebrowe co poprawia elastyczność klatki piersiowej. Więcej powietrza dostaje się do Twoich płuc, poprawia się krążenie krwi, rozluźniają się ramiona, plecy, szyja i kark. Płynne i pewne ruchy wyciszą Twój umysł i uspokoją.

Ćwiczenia Pilates zalecane są także dla kobiet po porodzie i w starszym wieku. Angażują bowiem także mięśnie dna miednicy małej, co zapobiega nietrzymaniu moczu, czy opadaniu macicy. Pilates uaktywnia mięśnie głębokie, z istnienia których często nie zdajesz sobie sprawy. Dzięki temu możesz je wzmocnić a w szczególności zwiększyć siłę mięśni brzucha, mięśni przykregosłupowych, mięsni obręczy barkowej i pośladków, poprawić elastyczność, równowagę i koordynację ruchową.

Zapisz się na nasze zajęcia Fitness już teraz!

       

Newsletter

 
Pola oznaczone * są wymagane

Opinie o nas

Aeroactiv
5.0
powered by Google
Monika H.
Monika H.
15:56 04 Feb 18
Zdecydowanie polecam firmę Aeroactiv, która proponuje różnorodną ofertę zajęć fitness. Od października uczęszczam na Reha pilates. Jestem bardzo zadowolona. Zajęcia bardzo profesjonalnie prowadzi Pani Sylwia, która stara się indywidualnie traktować ćwiczących, dobierając i modyfikując ćwiczenia do możliwości każdego, nawet niezbyt zaawansowanego uczestnika. Można z nią skonsultować problemy zdrowotne, gdyż posiada jako fizjoterapeuta wiedzę medyczną. Na zajęciach panuje miła atmosfera. Firma jest sprawnie prowadzona przez Panią Beatę, która dba o potrzeby i satysfakcję klienta .
Kinga Laburda
Kinga Laburda
21:40 02 Jan 18
Z Aeroactiv zrobiłam już kilka kursów. Profesjonalna organizacja, wykwalifikowana kadra. Polecam nie tylko instruktorom fitness, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę, ale także sportowcom amatorom, którzy chcą poprawić swoje wyniki albo po prostu dowiedzieć się czegoś więcej o różnych formach fitness i o swoim organizmie.
Mariusz Sosna TV
Mariusz Sosna TV
13:27 07 Dec 17
Jestem fizjoterapeutą z 25 letnim stażem pracy ,pracuję również jako nauczyciel wf na wyższej uczelni i bardzo polecam kursy prowadzone przez panią Beatę i jej zespół. Bardzo rzetelnie zarówno teoria jak i praktyka , dużo nowości , ciekawie i w sposób bardzo przystępny podana wiedza.Materiały szkoleniowe w formie opracowań ze zdjęciami , możliwość nagrywania zajęć. Bardzo miła atmosfera , zawsze ciasteczko ,kawa ,herbatka. Uczestniczyłam w wielu kursach dla fizjoterapeutów i osób pracujących np.w klubach fitness ale polecam te organizowane przez Aeroactiv , już zapisałam się na kolejny kurs . Anita
Norbert Gotz
Norbert Gotz
16:29 07 Dec 17
Rzetelna firma prowadząca szkolenia na naprawdę wysokim poziomie. Polecam jako trener personalny każdej osobie zajmującej się aktywnością fizyczną jako świetne uzupełnienie wiedzy. Wrócę do nich jeszcze nie raz.
Sylwia K
Sylwia K
20:26 28 Dec 17
Jako fizjoterapeutka polecam to miejsce! Świetna atmosfera, profesjonalne podejście do klienta :)
Zobacz wszystkie opinie